Cotkytle

COTKYTLE   HERBORTICE   JANOUŠOV   MEZILESÍ

kontakt

Obecní úřad Cotkytle 3
561 32  Cotkytle
+420 465 382 125
+420 732 366 828
starosta
+420 702 292 311
obec@cotkytle.cz
starosta@cotkytle.cz

Správce kulturního domu
732 324 390

CzechPOINT

CzechPOINT

poloha obce

poloha obce

odkazy

ZŠ a MŠ Cotkytle

GObec

Severo-Lanskrounsko

DSO

navstevalekare.cz

úvod

Kulturní dům se otvírá

Město Lanškroun srdečně zve všechny zájemce na Den otevřených dveří kulturního domu L'ART, který se uskuteční ve středu 3. dubna od 13 hodin. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program. Součástí programu budou komentované prohlídky i hudební vystoupení. V průběhu celého odpoledne si budou moci návštěvníci prohlédnout fotogalerii i videa z průběhu stavby.Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat 28. 3. 2019  od 18.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starosta obceProdej stromků

Firma JUKKA bude dne 26. 3. 2019 od 13.00 do 13.30 hodin u obecního úřadu prodávat následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, blumy, třešně, višně, třešňovišně, oskeruše, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny,  stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, růže, rododendrony, azalky,   převislé vrby, okrasné trávy, sazenice jahod ,  a jiné.


Vypalování trávy

Slunečné počasí (především na jaře) přímo vybízí k úklidům zahrádek. V souvislosti s touto činností by občané měli pamatovat na skutečnost, že plošné vypalování trávy a porostů je zakázáno hned několika zákony. Jedná se především o zákon o ochraně přírody a krajiny, dále zákon o požární ochraně a zákon o ochraně ovzduší. Kdo se takovýmto způsobem rozhodne „vyčistit“ svoji zahrádku může zaplatit i pětadvacetitisícovou pokutu. I když se většinou tyto požáry obejdou bez větší majetkové škody, najdou se výjimky, kdy je majetková škoda opravdu značná. Mnohdy stačí opravdu jen chvilička nepozornosti, slabý poryv větru a z malého ohýnku je rázem velký oheň, který se začne nekontrolovaně šířit. Hasiči se každoročně potýkají s desítkami až stovkami požárů trávy a travních porostů. Zákon o požární ochraně hovoří v tomto případě zcela jasně. Při spalování hořlavých látek na volném prostranství je každý občan povinen učinit odpovídající opatření, kterými zamezí vzniku a šíření požáru. Jinak řečeno, musí si počínat vždy bezpečně. Několik užitečných rad:

  • Ještě před samotným zahájením spalování je nutné zvolit vhodné místo, které bude dostatečně vzdálené od objektů a lesních porostů.
  • Ohniště by mělo být ohraničeno například kameny, aby nedošlo k jeho rozšíření.
  • K podpalování nikdy nepoužívejte vysoce hořlavé látky – naftu, benzín apod.
  • Velmi důležité je také vybavit se dostatečnou zásobou hasebních látek.
  • Při silném větru raději oheň vůbec nerozdělávejte.
  • Ohniště nenechávejte ani na okamžik bez dozoru.
  • Po ukončení pálení ohniště důkladně uhaste.

Vypalování trávy a porostů je zakázáno oprávněně. Je to jedna z velmi rizikových činností, které často končí nekontrolovatelným rozsáhlým požárem. Ani menší ohníčky v přírodě ale nejsou bez rizika.


Rozhledna na Kralickém Sněžníku

Ti dříve narozeni si možná ještě pamatují rozhlednu na Kralickém Sněžníku, která byla zbourána v 70. letech minulého století. V rámci jednání Monitorovacího výboru programu Interreg V-A Česká republika-Polsko bylo schváleno k finanční podpoře 15 projektů zaměřených na cestovní ruch za více jak 18 milionů eur a tři projekty destinačního managementu za 1,5 milionu eur. Nejvýznamnějším projektem je vybudování nové rozhledny na Králickém Sněžníku, což přispěje k dalšímu turistickému rozvoji této oblasti. Partnery tohoto je projektu jsou gmina Stronie Slaskie a město Králíky.


Veřejná výzva

Starosta Obce Bystřec vypisuje Veřejnou výzvu na obsazení pracovního místa zaměstnance obce referent obecního úřadu, správce majetku a investic obce.

Veřejná výzva


4. ples DSO Severo - Lanškrounsko

Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko pořádá reprezentační ples, který se uskuteční 29. března 2019 ve Verměřovicích. Tímto jste na něj srdečně zváni.Kroužek keramiky.

I v tomto kalendářním roce budou pokračovat kroužky keramiky.

 
archiv


webkamera

kalendář

počasí

Počasí

přístupy dnes celkem