A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: c

Filename: controllers/stranka.php

Line Number: 23

Cotkytle

Cotkytle

COTKYTLE   HERBORTICE   JANOUŠOV   MEZILESÍ

kontakt

Obecní úřad Cotkytle 3
561 32  Cotkytle
+420 465 382 125
starosta
+420 702 292 311
obec@cotkytle.cz
starosta@cotkytle.cz

správce KD
732 32 43 90

CzechPOINT

CzechPOINT

poloha obce

poloha obce

odkazy

ZŠ a MŠ Cotkytle

GObec

Severo-Lanskrounsko

DSO

navstevalekare.cz

úvod

Omezení provozu v Lanškrouně

Pro informaci občanům zveřejňujeme Opatření obecné povahy - přechodné dopravní značení. Od 4. září do 31. října 2017 se bude opravovat průtah Lanškrounem na silnici I/43. Doprava bude řešena objížďkami a řízena semafory. V druhé části "opatření" jsou mapky s přechodnou úpravou provozu.Nově o vydání občanského průkazu a cestovního pasu

Je zrušena místní příslušnost při podání žádosti o vydání občanského průkazu a cestovního pasu. Žádost o oba osobní doklady můžete podat u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Vice v příloze.Pošta Partner

Oznamujeme Vám, že z technických důvodů bude ve středu 23. srpna 2017 Pošta Partner uzavřena. Česká pošta navádí postupně na všech pobočkách nový operační systém.
Dne 23. srpna bude ČP nový operační systém navádět na poště v Lanškrouně. Náš Partner v Cotkytli je přepážka řídící pošty, to znamená, že pokud nebude fungovat systém v Lanškrouně, tak ani na Partnerovi. V tento den bude výdej zásilek prováděn na prodejně Konzumu.
Dne 24. srpna v dopoledních hodinách bude technik ČP navádět nový operační systém v Cotkytli, proto musíme provozní dobu přesunout na odpoledne, a to 12.30 - 16.00 hodin.

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí

 


Lanškrounská kopa a městské slavnosti - 49. ročník

Dálkový pochod Lanškrounská kopa se koná vždy druhou sobotu v měsíci září, letos turisté a cyklisté do okolí Lanškrouna vyrazí 9. září. Kopou město začne žít už den předtím v pátek, kdy na trasu vyrazí „stovkaři“ a v prostoru před radnicí se začnou registrovat další pěší turisté, cyklisté, běžečtí turisté.
Jedná se o největší sportovní, kulturní a společenskou akci v Lanškrouně.

Program

 


Svoz nebezpečného a objemného odpadu

Upozorňujeme občany, chataře a chalupáře, že dne 2. 9. 2017 od 8,00 hod. do 11,00 hod proběhne v obcích svoz nebezpečného a objemného odpadu.
Sbírány budou tyto nebezpečné odpady:
• olej, tuk, filtry, znečištěné hadry.
• barvy, lepidla, pryskyřice
• léky
• galvanický článek (suchý nebo mokrý), akumulátor
• zářivky, výbojky
• ledničky, televize, rádia
Sbírány budou tyto objemné odpady:
• díly nábytku, matrace, kotle, pneumatiky, boilery apod.
Odpad  nemíchejte a nepokládejte na zem! Předávejte osobně na stanovišti.

Svozová technika bude stát na těchto stanovištích:

Mezilesí u kaple                        8.00 - 8.30 h.
Herbortice u kontejneru            8.45 - 9.15 h.
Cotkytle před OÚ                     9.30 - 10.00 h.
Janoušov                                 10.15 - 10.45 h.

V případě jakékoliv potřebné pomoci se obraťte na obecní úřad:

telefon 465 382 125 nebo mobil 702 292 311.


Lázek v provozu

Jak jsme již psali, rozhledna na Lázku je opět v proozu. Nedávno regionální televize OIK.TV natočila s panem provozním krátkou reportáž.

1url.cz/6tChQ


Autobusové linky

To o čem jsme hovořili již několikrát se možná stane skutečností. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v Jihlavě sídlo společnosti ICOM transport a.s., která patří mezi největší autobusové dopravce v zemi, kde prostřednictvím ČSAD Ústí nad Orlicí zajišťuje více jak 13 milionů autobusových kilometrů ročně. Jednou z možných novinek v oblasti dopravní obslužnosti je například zavedení mikrobusů na méně vytížených linkách či v nočních hodinách. „Vzhledem k tomu, že na některých okrajových linkách nebo v nočních či brzkých ranních hodinách evidujeme nízký zájem cestujících, uvažujeme, že bychom na tyto vybrané spoje po dohodě s dopravci nasadili autobusy s nižší kapacitou cestujících, což samozřejmě vede k úsporám za provoz. Je však nutné celý systém důkladně promyslet, aby naopak nedocházelo k tomu, že tyto vozy budou nasazovány na spoje, kde je potřebná vyšší kapacita, a to například spoje rozvážející děti do škol či lidi za prací. Důležité je, že jeden z největších dopravců v regionu je o této myšlence ochoten jednat,“ uvedl hejtman Martin Netolický


Dešťovka

Po konzultacích se Státním fondem životního prostředí ČR byla naše obec zařazena do seznamu suchých obcí. Z vyhlášeného programu "Dešťovka" lze u nás čerpat dotaci na akumulaci srážkové vody pro zálivku zahrady. Další informace lze získat na obecním úřadě nebo na stránkách https://www.dotacedestovka.cz/. Seznam tzv. suchých obcí je zde - suché obce. Podmínky dotace zde.


Den otevřených dveří

Vážení, dovolujeme si Vás pozvat na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 13. 9. 2017 od 10,00 hodin v areálu Orlickoústecké nemocnice. Příchozí budou moci zdarma a bez objednání absolvovat nejrůznější vyšetření, zdravotní pracovníci poskytnou návštěvníkům na jednotlivých stanovištích poradenství z mnoha oblastí péče o zdraví, dále bude možné absolvovat prohlídku vybraných oddělení Orlickoústecké nemocnice a je také připravena spousta akcí a her pro děti. Součástí bude i bohatý doprovodný program a občerstvení.

Nemocnice Pardubického kraje, a.s. Orlickoústecká nemocnicearchiv


webkamera

kalendář

počasí

Počasí

přístupy dnes celkem